Doma v EÚ: virtuálna euroroadshow – diskusie, stand-up aj kultúra

19.06.2020

Už 23. júna 2020 sa uskutoční jedinečná virtuálna euroroadshow Doma v EÚ. Ide o pokračovanie mimoriadne úspešnej série návštev slovenských miest, ktorá sa začala minulý rok pri príležitosti volieb do Európskeho parlamentu. Tento rok sú na rade ďalšie štyri okresy: Gelnica, Revúca, Vranov nad Topľou a Snina. Vzhľadom na pandémiu koronavírusu sa prvé dve návštevy uskutočnia virtuálne, prostredníctvom online platformy. "Aj vďaka veľmi pozitívnej spätnej väzbe od ľudí počas vlaňajšej predvolebnej roadshow sme sa rozhodli v našej ceste po slovenských mestách pokračovať. Ľudia v regiónoch naozaj veľmi oceňujú osobné rozhovory a kontakt. Je to pre nás skvelá príležitosť ukázať im, že Únia nie je len vzdialený Brusel ale ovplyvňuje ich každodenný život. Pevne verím, že aj naša roadshow pomôže občanom si v týchto neľahkých časoch uvedomiť, že Európa je tu pre nich, a že aj vďaka nej môžu pomôcť svojmu regiónu. Preto pozývam všetkých, aby nás sledovali," uviedol Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Prvé podujatie roadshow Doma v EÚ sa bude odohrávať vo virtuálnom štúdiu v Bratislave. Prostredníctvom platformy www.domaveu.sk budú do diskusie na diaľku zapojení primátori Gelnice a Revúcej, starostovia okolitých obcí a občania, ktorí môžu aktívne klásť otázky. Pozvanie do diskusie prijali aj Veronika Remišová, podpredsedníčka vlády pre investície a informatizáciu a Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. Roadshow bude pokračovať aj v podobe fyzických návštev v ďalších naplánovaných regiónoch, kde navštívime školy či absolvujeme stretnutia s kľúčovými partnermi.

Diskutovať sa bude napríklad o tom ako sa Brusel chystá podať pomocnú roku podnikateľom v regiónoch, alebo či a ako bude v novej situácii fungovať výmenný program Erasmus pre študentov.

Súčasťou podujatia bude aj kultúrny program. Divákom sa prostredníctvom krátkych videí prihovorí populárna slovenská herečka Zuzana Kronerová, vystúpi stand-up komik Michael Szatmary a nebudú chýbať ani vystúpenia hudobných skupín a regionálnych umelcov.